KONST / Litografier / Färglitografi 8102095
nr 810 2095
Max Bilde
(f. 1919), Sverige
Färglitografi, Max Bilde (f. 1919), ansikte, 11/150, signerad, -74, motivets mått: 51x57
Max Bilde, svensk målare, tecknare och grafiker född i Göteborg 1919.
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
måndag 25 februari 2013
kl 19:46:03
250 kr
350 kr
Max Bilde
Läs mer om Max Bilde